Shockwave Dual Power

Biologické účinky kombinovanej 
terapie rázovej vlny s diatermiou
SHOCKWAVE DUAL POWER

Kombinovaná terapia bezbolestnou piezoelektrickou rázovou vlnou v synergii s diatermickou stimuláciou Tecar má širokospektrálny, dlhodobý aj okamžitý terapeutický účinok. Spoločné synergické pôsobenie týchto dvoch účinných energií v prístroji SHOCKWAVE DUAL POWER umožňuje nahradiť bežne používanú pneumatickú technológiu rázovej vlny s nepríjemným bolestivým efektom (bežne používaný tlak 2,5-5 barov) v tomto prípade piezoelektrickou rázovou vlnou (bez akéhokoľvek zvuku) s optimalizovaným tlakom 1-1,5 bar, pri ktorom pacient necíti žiadnu bolesť a efekt je zároveň vďaka kombinácii s diatermiou v mnohých prípadoch intenzívnejší a dlhotrvajúci. 
V duchu prístupu „načo rozbíjať dvere keď máme kľúč“ je týmto kľúčom práve diatermia, ktorá ošetrované tkanivo pripraví, skvapalní medzibunkovú maticu pritiahnutím vody a tým fyzikálne uľahčuje šírenie rázovej vlny a zintenzívňuje účinok ošetrenia. 

Prehľad účinkov kombinovanej terapie SHOCKWAVE DUAL POWER:

Redukcia kalcifikátov a jaziev

Energia a vibrácie rázovej vlny pri prechode tkanivom spôsobujú mikrofragmentáciu tkaniva, vyvolávajú napätie v tkanive a vytvárajú mikrokavitačné bubliny, ktoré spoločne redukujú vznik jazvy a dokážu postupne rozložiť kalcifikáty a zlepšujú regeneráciu pri chronickej tendinopatii.

Stimulácia tvorby kolagénu a organizácie kolagén-elastínovej siete:

Terapia rázovou vlnou urýchľuje syntézu kolagénu, ktorá pomáha urýchľovať hojenie tkanív. Rázová vlna tiež pomáha pri organizácii kolagénových vlákien, čím posilňuje pevnosť šliach, svalov a väzov.

Urýchlenie hojenia tkanív:

Mechanická stimulácia rázovou vlnou a diatermická biostimulácia stimulujú produkciu a aktivitu fibroblastov , kmeňových buniek a rastových faktorov, ktoré urýchľujú deštrukciu poškodeného tkaniva a podporujú tvorbu nového, a tým urýchľujú hojenie šliach, väzov, kože, nervov a kostí.

Regenerácia a hojenie kostí:

Mechanická stimulácia rázovou vlnou stimuluje aktivitu osteoblastov, ktoré uvoľnením rastových faktorov a oxidu dusného prispievajú k obnoveniu kostného tkaniva - osteogenéze - a hojeniu kostí.

Zvýšenie prekrvenia a tvorba nových ciev:

Kombinovaná energia rázovej vlny a diatermie pri ošetrení ShockWave Dual Power stimuluje neoangiogenézu - tvorbu nových krvných ciev v chronicky zapálenom tkanive, čo vedie k zlepšeniu krvného obehu a okysličeniu tkaniva, pomáha zmierňovať bolesť a zlepšuje hojenie tkanív.

Zníženie až odstránenie bolesti:

Terapia rázovou vlnou ShockWave Dual Power stimuluje tvor bu látok tlmiacich bolesť, vrátane substancie P, ktoré zmierňujú bolesť. Toto ošetrenie tiež znižuje produkciu neuropeptidu CGRP, čo vedie k zníženiu bolesti kĺbov a artritídy. Redukcia de-myelinizovaných nervových vlákien, ďalší účinok terapie rázovou vlnou, pomáha znižovať zvýšenú citlivosť na bolesť pri chronických diagnózach.

Redukcia akutného zápalu:

Liečba rázovou vlnou mení hladiny neuropeptidov sub stancia P & CGRP, ktoré ovplyvňujú akútny zápal na bunkovej úrovni a zvyšujú rýchlosť hojenia.

Redukcia chronického zápalu:

Energia rázovej vlny stimuluje mastocyty k aktivite, ktorá vedie k uvoľňovaniu mnohých prozápalových mediátorov, ktoré pomáhajú obnoviť normálny proces hojenia a regenerácie, podporujú urýchlenie a správne dokončenie procesu hojenia zranenia a ukľudňujú zápal. 

Rozpustenie a uvoľnenie spúšťacích bodov a myofasciálneho napätia:

Terapia ShockWave Dual Power vďaka diatermii aj rázovej vlne pomáha zvrátiť záťažovú metabolickú krízu v svalových vláknach, ktoré prispievajú k vzniku spúšťacích bodov a pomáhajú uvoľňovať myofasciálnu tenziu. Diatermia urýchli odplavenie metabolitov, okysličenie tkaniva a zabezpečí uvoľnenie spazmov.